„Машта и снови“

Поводом организовања Осмог међународног фестивала поезије младих песника „Машта и снови“, Центар за културу „Сирмиумарт“ из Сремске Митровице,  расписао је песнички конкурс за ученике основних и средњих школа. Конкурс није био тематски и омогућио је младим ауторима слободу уметничког израза.

Од укупно 1029 песама колико их је пристигло на конкурс, жири је издвојио 778 песама младих аутора из различитих европских земаља (Руска Федерација, Мађарска, Република Македонија, Црна Гора, Румунија, Француска, Швајцарска, Република Грчка, Република Хрватска, Савезна Република Немачка, Босна и Херцеговина и Република Србија).  Ученица Катарина Терзин (I3, учитељица Биљана Перин), похваљена је за песму „Грејс“ која ће бити објављена у Зборнику  фестивала „Машта и снови“.

Честитамо Катарини на овом лепом успеху и желимо јој још много успешних стихова!

За више о поменутом конкурсу посетите линк: http://www.ozon.rs/kultura/2018/pesnicki-konkurs-masta-i-snovi-2/