Посета изложби „ДАЗ ретроспектива“ – VI разред

Ученици 6. разреда наше школе и наставници Миодраг Мијатов и Јован Ђорђевић, организовано су посетили изложбу, у оквиру манифестације  “Недеља архитектуре“ у Културном центру Зрењанина. Изложба “ДАЗ ретроспектива“ је отворена 02. 10. 2023. године на Светски дан архитектуре обима око 30 реализованих и нереализиваних архитектонских пројеката у земљи и иностранству, за последњих 50 година, са око 20 аутора/коаутора архитеката чланова Друштва архитеката Зрењанина, а поводом јубилеја 25 година од оснивања Друштва.

Изложба је била ретроспективног и иновативног карактера, од значаја како за културу средине и памћење, тако и за промоцију и подршку пројеката младих архитекaта и професионалну оријентацију ученика основних и средњих школа.