Речи и приче …

Некадашња ученица наше школе, Гордана Ласковић, која је професор српског језика и књижевности, и ауторка емисије ,,Речи и приче“ која се бави српским језиком, књижевношћу и српском културом, објавила је епизоду која говори о песнику, боему и сликару – Ђури Јакшићу.
Ову, али и остале епизоде можете пронаћи на платформи Youtube и Инстаграм, а Горданине речи преносимо у целости:
,,Док полако одмор и празнично расположење приводимо крају, ми вас поздрављамо новом епизодом о Ђури Јакшићу! 😊 Радује ме јер се мој пријатељ Никола одлучио баш за овог песника – Банаћанина – по коме моја основна школа у Зрењанину носи име! Овим путем бих желела да поздравим моју драгу учитељицу Весну, али и наставницу Софију због које сам српски језик и књижевност заволела до небеских граница. Ових дана сам пронашла школску монографију која датира из 2008. године, а коју су тада ученици писали заједно са наставницом Софијом. Присетила сам се и својих текстова у којима сам се још тада бавила српским обичајима, веровањима, песницима – не схватајући у том тренутку да ће ме све то на неки начин усмерити у правцу српске књижевности. Синхроницитет – невидљиви путоказ кроз судбину – то су речи којим бих описала и објаснила ову епизоду о Ђури Јакшићу, и позвала вас да је погледате и подсетите се, али и сазнате занмљивости из живота овог великана!