Европски дан језика

Обележили смо Европски дан језика 26. септембра. Његово обележавање има за циљ подизање свести о богатој језичкој разноврсности земаља европског континента.

Промовише вишејезичност, толеранцију, отвореност и радозналост према другим језицима, народима, уопште културама.

Водећи се наведеним циљевима, наставници страних језика – енглески (Татјана Станимировић, Маја Алмажан, Сандра Палатинуш), немачки (Иван Штефковић), мађарски (Габриела Товизи), организовали су низ активности (прављење паноа, анкетирање) са ученицима наше школе и тако указали на значај учења страних језика. О значају обележавања овог датума, ученике је у току другог часа, путем школског разгласа, упознала и Светлана Бачулов, библиотекар школе.

Школски хол постао је 26. септембра место окупљања наших ученика и наставника, али и бројних речи различитих европских језика: српског, енглеског, немачког и мађарског.