Професионална оријентација

Психолошко-педагошка служба је прошле недеље са ученицима осмих разреда започела интензивнији рад на плану професионалне оријентације. Кренули смо са радионицама „Ја (професионално) за  петнаест година“, чији циљ је био да ученици пројектују себе у даљој будућности. Уз помоћ припремњених теза, ученици су писали краће саставе на ову тему, након чега смо сви слушали појединачне радове.

Иако им се у почетку чинило врло сложено да замисле себе у тако далекој будућности (и да нам пишу писмо из ње), ова активност је донела бројне лепе радове и изнела на светло професионалне жеље наших ученика. Сваки рад био је пропраћен спонтаним аплаузом. Неко се видео као адвокат, неко као лекар, фармацеут, конобар, ветеринар…

Све у свему, ова активност је била подстицајна за прављење планова за даљу и ближу будућност, а ми смо им пожелели да буду вредни и истрајни у остваривању својих снова, јер само тако они постају реалност.

Психолог школе