Презентација балета

Данас је за ученике наше школе уприличена презентација балета. У препуној Свечаној сали МЗ Граднулица, у веома живахној атмосфери, представиле су нам се балерине из панчевачке балетске школе „Димитрије Парлић“- одељења у Зрењанину, међу којима је било и ученица наше школе, на шта смо посебно поносни.

Присутни су од предавачица могли да се информишу о врстама балетских позиција, основним корацима, као и специфичној одећи, а изузетно занимљив био је сусрет деце са балетским ципелицама – „шпиц патикама“, које су могли да разгледају. 🙂

Сусрет одржан са намером да подстакне интересовање деце за ову сложену уметност која спаја плес са музиком, сценом и костимима, обележили су разиграност наших  ученика и добро расположење.

[slideshow_deploy id=’5496′]