Представа „Стоп насиљу!“

За ученике од 1. до 4. разреда, учитељице су, у четвртак, 26.11., организовале одлазак на позоришну представу за децу театра „Додир,“ која је одиграна у Културном центру.

Непосредно након Међународног дана борбе против насиља над женама (25.11), ученици су погледали представу под називом „Стоп насиљу!,“ која спада у такозвано ангажовано позориште, едукативног и забавног карактера.

Намера уметника је била да порукама које преносе јунаци из представе, допринесу спречавању насиља, а децу подстакну да буду боља и хуманија.

Ученици су се сусрели са морнаром Попајем, вештицом из бајке „Ивица и Марица“ и Мачком у чизмама, који се кроз представу суочавају са сопственим  несташлуцима и склоношћу ка насиљу, као лошим понашањем. Уз низ комичних заплета, свако од јунака покушао је да објасни  деци своје насилне тренутке  и колико они штетно делују на особу на којој се насиље примењује…

Уживали смо у представи! 🙂