Читамо и пишемо с Аном Франк

Ученици 7. и 8. разреда посетили су 18.11. едукативну изложбу са радионицом, под називом „Читамо и пишемо с Аном Франк,“ постављену у просторијама дечјег одељења Градске народне библиотеке „Жарко Зрењанин.“

Изложба је резултат сарадње између Куће Ане Франк у Амстердаму, организације Terraforming и библиотека у Србији. Поставка је адаптирана и преведена на српски језик у оквиру пројекта „Дани сећања.“

Ученици су, поред излагања предавачице, имали прилике да погледају и кратак филм о судбини Ане Франк у вихору Другог светског рата, пропраћен одабраним цитатима из њеног дневника.

Љубав Ане Франк према писању, која је нарочито истакнута кроз ову радионицу, требало би да подстакне младе да се и сами изражавају кроз писање.

Будући да Ана у „Дневнику“ приказује жеље и размишљања тинејџерке свог времена, учесници радионице лако могу да се идентификују са њеним ставовима, али и да открију нешто о себи.

„На изложби смо доста тога сазнали. Било је занимљивих активности. Мени се највише допао филм, као и сама концепција изложбе. Кроз фотографије смо реалистично схватили Анин живот и видели чланове породице. Само предавање ме је подстакло да се заинтересујем за писање дневника и читање књига.“

(Марија Чордић VIII/3)

AnaFrank5