Радионице на тему комуникације

Психолошке радионице на тему комуникације, тачније комуникационих стилова одржане су у вишим разредима у периоду од 14. до 18. октобра.  Осмислила их је и рализовала, на часовима одењенског старешине, психолог школе Јована Милићев Радишић, уз сарадњу психолога- на стручној пракси,  Марије Савић. Ученици су имали прилике да се подсете четири основна комуникациона стила о којима су имали прилике да нешто чују и претходне школске године, набрајајући карактерисике агесивног, пасивног, пасивно-агресивног и асертивног стила у комуникацији. Запажање је да их је ова тема веома заинтересовала, а посебно су били активни глумећи, по принципу случајног избора особе са карактеристичним стилом. Кроз глуму се могло видети да су адекватно схватили доминантно понашање, говор, гестикулацију… сваког стила, тежећи да асертивна особа (она која поштује себе, али све око себе), буде адекватно запажена и промовисана.

Radionice1 Radionice2 Radionice3 Radionice4 Radionice5 Radionice6