Ноћ истраживача 2013

У петак 27. септембра,  организована је  ,,Ноћ  истраживача“. Пројекат  нуди активности образовно-забавног карактера које омогућавају посетиоцима да се поставе у улогу истраживача  и завире у свет науке.

Нашу школу су представљали ученици са предметним наставницима као и малишани  четвртих разреда са својим учитељицама . Имали смо прилику да учествујемо у више радионица из различитих области :

биологије –радионица ,,Отисак прстију“

хемије -радионице ,,Види, чуј невидљиво“  и  ,,Плаво  бело“

hemicari na delu

техничког и информатичког образовања– радионица ,,Математика у архитектури са филозофског аспекта“

arhitektura

Огледе   о звуку радио је IV1  са својом учитељицом Горданом  Кнежевић,

IV1

IV2 је  са учитељицом Радосном Влајков вршио оглед ,,Чаробно млеко“ , а

IV2 Trecaci 005 Trecaci 007

учитељица Зорана Ракић  са ученицима V3 је показала оглед под називом,,Спектар боја“.

IV3

Потрудили су се да на креативан начин приближе науку, а знамо да су у томе и успели.

strucno vece

Квиз знања из области Информатика и рачунарство   организован је  током манифестације ,,Ноћ истраживача“у Културном центру .

Учествовало је шест градских школа , а ученици  наше школе су победили.

Победничку групу чине

Војин Медаревић V1,Иван Михајлов  VI2,Павле Глушац VII2 и Василије Васић VIII2

ekipa pobednika kviza

под менторством  наставника  Јована Ђорђевића.

Наша четворка је показала  да се најбоље сналази у овој области,  и  ми им од срца честитамо.

ЧЕСТИТАМО ПОБЕДНИЦИМА!!!!!

припремили чланови новинарске секције