У „Петници“ – Тадија Иваница (VIII1)

Мој боравак у Петници

У Истраживачкој станици  ,,Петница“  сам видео праве и најбоље  услове за рад и учење. Ментори и руководилац програма су били изузетно друштвени и расположени за рад. Било је много радова, презентација, есеја за писање,… Ниси приморан да си активан на свим предавањима јер они сматрају да је нормално да децу нешто не занима, оваква врста рада ми се много свидела. Разне ствари за које нисам ни чуо су почеле да ме занимају. Психологија, Археологија, Антропологија,… Већина људи, нарочито моји вршњаци мисле да је то школа за штребере, али грдно се варају. Пуно нових ствари сам научио и поред школе. Такође, Петница ће ми, верујем, доста допринети и у даљем школовању и образовању. Моје амбиције су велике и Петница ми даје велики плус. Тамо је све одлично, од љубазности особља па све до концепта рада и услова за учење па и до друштва. Тамо сам провео лепих 9 дана и волео бих да се ти дани понове.

Тадија Иваница VIII1