Мислиша

Наша школа се и ове године укључила у национално математичко такмичење „Мислиша“ које организује Математичко друштво „Архимедес“. „Математика за све (или бар за већину)“ мото је  „Мислише“ чији је циљ афирмисање  математичара свих узраста. Мисија „Мислише“ је да се што већи број ученика дружи са математиком, а улога школе и учитеља и наставника математике ту је пресудна.

Рок за пријаву на ово математичко такмичење био је 14. фебруар, а такмичење је одржано 14. марта у свим школама широм Србије које су се укључиле у мисију „Мислише“.  Поносни смо на број ученика у нашој школи који су узели учешће на овом такмичењу. Учествовало је 32 ученика II разреда, 33 ученика III разреда, 26 ученика IV разреда, 4 ученика V разреда, 10 ученика VI разреда и 1 ученик из VIII разреда. Велики број учесника у нашој школи, чак 106 такмичара!, говоре у прилог томе да математика може бити веома забавна уколико јој се приступи на прави начин, а допринос наших учитељица и наставница математике је у томе незаобилазан. Урађени тестови су послати Математичком друштву „Архимедес“ чија ће комисија прегледати задатке. Ми са нестрпљењем очекујемо повратну информацију о урађеним тестовима и надамо се добрим резултатима.

О резултатима „Мислише“ за 2013. годину прочитајте овде.