Ученик и наставник за пример

Школа је наша друга кућа јер у њој проводимо половину дана. Да бисмо у школи што боље усвајали знање, неопходно је да услови и атмосфера буду добри. За атмосферу на часовима и на одморима задужени смо ми, ученици, и наши наставници. Образовно-васпитна улога коју игра школа у нашем животу требало би да буде прожета тренуцима забаве, дружења и смеха. Иако у школи проводимо пријатне тренутке, размишљали смо којим би особинама и понашањем наставници и ученици могли још више да улепшају школске дане. Направили смо листу десет најважнијих особина које би један примеран ученик и наставник требало да поседују.

Особине примерног ученика

Особине примерног наставника

марљив

добар предавач

правичан

дисциплинован

добро расположен

уредан

смирен

креативан

толерантан

културан

објективан

поштује  личност наставника

поштује личност ученика

добар друг

занимљиво предаје

ненасилан

ни превише благ ни превише строг

Ово су, по нашем мишљењу, примери најважнијих особина ученика и наставника који омогућавају квалитетну наставу и пријатан боравак у школи. Ученици и наставници, наставите да негујете ове особине уколико их поседујете, а оне које вам недостају потрудите се да стекнете, како би нам свима у школи било лепо. Није тешко мењати навике, будите одлучни, мењајте се и видећете – успех неће изостати.

Бјанка Варга VI2

Бојана Бобинац VI2