„Крв живот значи“

Наша школа има добро развијену сарадњу са Црвеним крстом Зрењанин и поред низа активности које се реализују, ученици школе радо учествују на уметничким конкурсима које расписује ова установа. И ове године је било тако када је у питању конкурс “ Крв живот значи“. Расписан је конкурс за литерарни рад, ликовни рад и филм. Из наше школе, послато је пуно лепих ликовних радова деце од првог до четвртог разреда, а ми, IV2, смо желели да се опробамо у категорији филма и покушамо да речима и покретом, на креативан начин,  укажемо на важност и потребу за овим хуманим делом. Наш филмић је освојио ПРВО место на ОПШТИНСКОМ нивоу, а затим је и на РЕПУБЛИЧКОМ нивоу, такође освојио ПРВО место. Драго нам је што је жири препознао нашу идеју, драго нам је што на овај начин представљамо нашу школу која негује хуманост, што подржавамо и дајемо допринос  ЦК-у  Зрењанина који заиста вредно ради и активно, континуирано спроводи хумане активности и акције у граду. Моји ученици и ја се радујемо  постигнутим резултатима и срећни смо што смо на овај начин дали свој мали  допринос у спровођењу веома важне и хумане акције. И ви можете бити хумани и прикључити се нама. Како? Ево идеје! Млађи могу дати свој допринос тако што ће   делити наш филмић и на тај начин промовисати важност и потребу за акцијом давања крви,мотивисати становништво, а старији ће,  давањем своје крви у просторијама ЦКа Зрењанин, спасити нечији живот или га учинити квалитетнијим.

БУДИМО ХУМАНИ!

учитељица IV2- Соња Вујаковић