Креативна математика у III2

Наставну јединицу „Цртање правоугаоника и квадрата“, час утврђивања, учитељица Соња Вујаковић је са својим ученицима III2, реализовала кроз креативну радионицу израда честитке за Ускрс, у просторијама удружења Колорино стваралаштва, где им је био обезбеђен сав потребан материјал и прибор за креативни рад.

Математика је добила другу димензију. Сви су желели да честитка буде лепа, зато су прецизност и тачност у изради били неопходни, а ученици су дали свој максимум и активно учествујући развијали своје вештине и примењивали знање из области геометрије. Мотивација је била на високом нивоу. Ученици су схватили значај, применљивост и повезаност наставних садржаја и предмета.

Математика + Верска настава+ Грађанско васпитање + Ликовна култура + Природа и друштво + Физичко васпитање + Чувари природе =