Посета позоришту

-професионална оријентација за ученике 8.разреда-

У петак, 16.03.2018. године ученици 8. разреда су посетили зрењанинско народно позориште „Тоша Јовановић“ у пратњи наставника Монике Михић, Ивана Штефковића и Јована Ђорђевића.

Циљ посете био је да се ученици упознају са позоришним занимањима, односно групом  људи која ради у позоришту у сврху производње и одржавања позоришних представа. Могли су да чују и виде шта раде редитељ, драматург, сценограф, костимограф, суфлер, инспицијент, мајстор светла и тона, лектор, глумац.

Ученици су са великим задовољством и пажњом слушали излагање глумаца, а затим су постављали питања у вези са избором занимања и начином рада у позоришту. На самом крају посете погледали су и део пробе будуће позоришне представе.

Захваљујемо домаћинима на гостопримству.