Међународни дан размене књига „Донеси књигу, узми књигу“

У оквиру обележавања Дана размене књига, Градска библиотека „Жарко Зрењанин“ – Дечје одељење, организовала је акцију која је имала за циљ да књиге стигну до што већег броја деце, али и да повећа читалачки ентузијазам кроз занимљиве, волонтерске садржаје.

Акција прикупљања/размене књига трајала је од 5. до 14. фебруара. Акцији су се придружили и ученици наше школе – одељења II3 (учитељица Весна Лугоња) и IV1 (учитељица Гордана Кнежевић). Све књиге које овом приликом нису размењене биће дониране установама које раде са децом.

14. фебруара ГНБ „Жарко Зрењанин“ је уз бројне друге активности, организовала и дружење са изузетно читаном списатељицом за децу и младе, Јасминком Петровић.​

Осим овој акцији, ученици наше школе су се прикључили и хуманитарној акцији која је организована 15. фебруара на платоу испред ГНБ „Жарко Зрењанин“. Више о поменутој акцији можете погледати на сајту Библиотеке http://www.zrbiblio.rs