Дан Светог Саве

У недељу 27. јануара у свечаној сали наше школе традиционално је обележен Дан Светог Саве. Свечаност у част првог српског просветитеља отворена  је „Светосавском химном“ коју је извео школски хор предвођен наставницом музичке културе Иваном Петричевић. Након извођења химне, све присутне је поздравила директорица школе Весна Мађаров, а потом су кумови школске славе, ученици IV-1 разреда са својом учитељицом Љубицом Бјелотомић и ученици VIII-1 разреда са својим одељенским старешином Софијом Жебељан, учествовали са свештеницима у обредном ломљењу славског колача. Рецитатори и млади глумци својим наступом су нас подсетили на живот Светог Саве и његов допринос нашој култури. Након веома успешно изведене драматизације о животном путу нашег просветитеља од принца Растка до монаха Саве, директорица школе је најуспешнијим наставницима уручила похвалнице.

Бројна публика, сачињена од ученика, наставника, родитеља, чланова Школског одбора, Школске управе и Градске управе, увеличала је овај веома значајан дан за нашу школу. Публика је снажним аплаузима поздравила залагање наших ученика, учитеља и наставника и дала нам подстрек да и у наредном периоду наставимо путем свих оних моралних начела за која се током свог живота залагао и наш заштитиник Свети Сава. Након свечаног дела, запослени и пријатељи школе наставили су прославу уз славски ручак и музику у нади да ће и наредна светосавска прослава бити достојна имена и дела нашег великог просветитеља. Делић позитивне атмосфере можете видети на фотографијама.

2013SvetiSava 01   2013SvetiSava 02   2013SvetiSava 03

2013SvetiSava 04   2013SvetiSava 05   2013SvetiSava 06