Радионица ,,Пажљиво са речима“

У трећим и четвртим разредима, педагог школе, Бранка Јанчић, одржала је радионицу под називом ,,Пажљиво са речима“.

Циљ ове радионице био је да кроз различите активности развијемо свест о томе да лична слобода изражавања и понашање не искључује слободу других.
У радионици, ученици су заједно са педагошкињом школе, заједнички тражили одговоре на питање о томе да ли би требало да постоје ограничења у вези са нашим мислима и уверењима и да ли би увек требало да имамо слободу да кажемо оно што желимо.

Сваки ученик је имао задатак да напише нешто лепо о свом другу/другарици у одледалу које су ученици добили/нацртали на папиру. Акценат је био на томе да свако напише нешто шта му се код ње/њега допада, због чега је посебан/посебна, зашто га цени.

Завршни део часа протекао је у пријатној атмосфери кроз читање лепих речи написаних у огледалима.

По речима деце, сви су се пријатно осећали читајући шта лепо другари мисле о њима.