Психолошка радионица „Пубертет“ за ученике IV разреда

Као што је то већ обичај, психолог школе је и за овогодишње ученике четвртог разреда спровео радионицу о пубертету у мултимедијалној учионици. Радионица се једним делом одвијала у оквиру видео презентација на ову тему. Кроз уводни дијалог о појмовима као што су адолесценција, пубертет, хормони, ученици су полако уведени у причу о овим важним темама. Учесници радионице су врло отворено причали и били расположени за разговор. Циљ сусрета био је да се ученици информишу о променама на телу које прате пубертет како би их прихватили и како не би изгубили самопоуздање у овом осетљивом добу за младе.

Након тога, уследили су одговори на анонимна питања, која су ученици претходно исписали. Објашњења психолога помогла су ученицима да разјасне све што им је било нејасно, а тиче се како физичких, тако и психолошких промена у пубертету. На самом крају, ученици су радионицу оценили врло позитивно и рекли да су задовољни оним што су чули и научили.