На „Шеширијади“

Јуче је одржана и друга по реду „Шеширијада“ у нашем граду – лепа манифестација посвећена пролећу коју организује ОШ „Жарко Зрењанин“. Ученици првог и другог разреда наше школе, са својим учитељицама, подржали су овај догађај.

Из школе смо испратили колону ђака, са различитим креацијама прелепих шешира, која се запутила ка центру града. Тамо је уприличено окупљање по плану организатора, а потом су сви учесници отишли у Културни центар где се одвијао културно-уметнички програм. Наши ученици, из одељења II/2, учитељице Соње Вујаковић, учествовали су у програму са музичком темом „Шешир“. Поред дивне атмосфере и расположења све деце у сали, публике и учесника, ученици II/2 су се посебно обрадовали, када су, на крају свечаног програма, песму „Шешир“, коју је написала учитељица Соња Вујаковић, организатори прогласили химном ове манифестације.

Радујемо се овом догађају и организаторима желимо да манифестација још дуго година траје, а поносни смо што ће са њом живети и наша песма.