Државно првенство истраживачких радова основаца

Републичко такмичење “Државно првенство истраживачких радова основаца” одржано је 22.04.2017. године у Бору. Ради се о такмичењу истраживачких радова ученика V-VIII разреда свих основних школа и одвија се под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Нашу школу представљао је Ђорђе Крстић, ученик VII2 разреда својим пројектом „Ардуино као контролер Паметне куће„. Ђорђе је претходно послао апстракт на српском и енглеском језику, а затим и ппт презентацију рада, након чега је добио позив комисије да рад представи и одбрани у ОШ „3. октобар“ у Бору, где се такмичење одвијало. Након успешне презентације и демонстрације свог рада, Ђорђе је добио похвале, максималан број бодова и освојио је прво место!

Браво, Ђорђе!