Успех на „Кенгуру без граница 2017”

На такмичењу „Кенгур без граница 2017”, наша ученица, Сташа Алексић, из одељења II/2 учитељице Соње Вујаковић, освојила је 3. место! Ово је изванредан успех, имајући у виду да се ради о такмичењу међународног карактера –  ученици у преко 60 држава, у исто време размишљају о истим проблемима и решавају исте задатке.  Циљ такмичења је повећање интересовања за математику и природне науке, као и степена логичког мишљења, а право учешћа имају ученици од 1. разреда основне, до 4. разреда средње школе. Честитамо Сташи и њеној учитељици на овом сјајном успеху!
Честитамо и ученицима наше школе који су освојили похвале на овом такмичењу:
Милош Стојичић (I/1,учитељице Зорице Трифунов)
Денис Ћенај (I/3, учитељице Весне Лугоње)
Ненад Богасениев, Катарина Никић и Нина Цвејић (II/1,учитељице Марине Мајнерић).
Похваљујемо све наше младе математичаре који су се такмичили и постигли лепе резултате! 🙂