Млади проналазач из II/2, Стефан Гардиновачки

Учитељица II/2, Соња Вујаковић, жели да путем снимка, који је настао на једном од занимљивих часова света око нас, представи свог ученика Стефана Градиновачког јер мисли да заслужује пажњу због свог интересантног хобија. О чему се ради? Учитељица Соња нам је испричала…

„Стефанове играчке нису оне којима се игра већина његових вршњака. Њему су, већ годинама, омиљене играчке разни каблови, шрафцигери, сијалице, батерије, клеме… Занимљиво за дечака од 8 година, зар не? Он је, на пример, својој мами за 8. март, када је имао 6 или 7 година, направио огрлицу од сијалица која засветли када се укључи прекидач. Најнеобичнији поклон за који сам чула, а и који сам видела јер је Стефан донео у школу да нам покаже свој изум. Играчке је увек отварао да види по ком принципу раде и то му је увек занимљивије од саме играчке. У првом разреду смо се договорили да Стефану доносимо жице од покварених играчака пошто ће их он већ употребити за неке изуме и „експерименте“. Он воли да нам презентује своја открића, а ми увек волимо да га с пажњом слушамо и научимо нешто ново. Поделићемо овај снимак с вама, уживајте и научите нешто ново!“