Пројекат „Музикотерапијом кроз инклузију“

Наша школа биће укључена у пројекат „Музикотерапијом кроз инклузију“, који има за циљ да помогне инклузивним ученицима (ученицима са сметњама у развоју и са посебним потребама) да се лакше и боље уклопе у вршњачку групу, да подигну ниво концентрације у раду, као и да дођу до бољих постигнућа на часу. Кроз осам музикотерапијских радионица, у току осам недеља, радиће се на побољшању комуникације и дружења међу ученицима.

У радионице ће бити укључени и заинтересовани наставници који раде у инклузивним одељењима, а који желе да овладају вештинама које доприносе продуктивности и бољем здрављу.

Све радионице ће реализовати Снежана Олушки Влачић дипл. дефектолог-олигофренолог, музикотерапеут, директор Основне и средње школе „9.мај“, а под супервизијом др мед. сци. Ранке Радуловић, психијатра, психотерапеута и музикотерапеута. Пројекат је финансиран од стране Града Зрењанина, а реализује га УГ„ЦЕНЗОР“ у партнерству са Удружењем музикотерапеута Србије.