Мала изложба божићних и новогодишњих честитки на немачком језику

У холу наше школе иложене су најлепше божићне и новогодишње честитке које су израдили ученици 5. разреда у оквиру наставе немачког језика. Ученици су честитке наменили својим наставницима и у њима им, на немачком језику, пожелели све најлепше за предстојеће празнике и у Новој 2017. години.

Један од циљева наставе немачког језика је да ученике упозна са обичајима народа чији је то матерњи језик. То је и прилика да се упореде обичаји народа који живе у Србији са обичајима народа који живе у земљама немачког говорног подручја.

Док смо се бавили овом темом, ученици су закључили да разлике у празничним обичајима, посебно у новије време, нису тако велике. Наставници се надају да ће ово бити мали допринос развоју толеранције и прихватању разлике као саставног дела живота, дела који животу доноси радост различитости.

наставник Иван Штефковић

2016_novogodisnje_cestitke_1 2016_novogodisnje_cestitke_2 2016_novogodisnje_cestitke_3