„Дабар“ 2016.

У току протекле недеље, од 21. до 25. новембра, први пут је, у оквиру међународног такмичења из рачунарске и информатичке писмености – „Дабар“, установљена и категорија јуниора, у којој су се такмичили ученици нижих разреда основне школе.

С поносом истичемо да су ученици одељења II/3, учитељице и ментора Светлане Радин, учествовали на овом надметању које има за циљ унапређење инфортматичких вештина, као и популаризацију ове области. Осамнаесторо ученика је са одушевљењем приступило решавању задатака у кабинету за информатику: Јован Попов, Лука Грујић, Марина Лукач, Невена Трајковић, Нинослава И Тaтјана Ваш, Бојан Цвекић, Филип Слако, Катарина Манојлов, Михајло Етински, Маша Марковић, Лука Блажић, Јована Албуљ, Матеј Обрадовић, Андреј Нађ, Огњен Марчићев, Никола Мијатов и Милош Парађеновић.

Док чекамо резултате, похваљујемо наше информатичаре јуниоре за труд и учешће на такмичењу које је за њихов узраст ове године по први пут одржано на школском нивоу.

2016_dabar_1 2016_dabar_3 2016_dabar_4 2016_dabar_5 2016_dabar_6 2016_dabar_9