Комуникација

2016_komunikacija_1У другој половини октобра одржане су психолошке радионице у петим разредима на тему сарадње у одељењу, припадности одељенској заједници, решавању проблема у комуникацији. Ученици су путем доцртавања стрипова размишљали како поправити међусобне односе када су они лоши, учећи се на „туђим грешкама“- грешкама ликова из стрипова. Било је забавно и поучно. Радионице су реализовале психолог и педагог школе.

2016_komunikacija_2 2016_komunikacija_3 2016_komunikacija_4

У шестим разредима, психолог школе је имала презентације на тему асертивне комуникације (поштујем себе – поштујем тебе), након које су ученици глумили стилове комуникације, по избору. Наглашен је, наравно, асертивни стил и како можемо лако из било ког непожељног стила прећи на асертиван стил, па тиме комуникацију довести на пожељан ниво, тако да нам свима буде пријатна.

2016_komunikacija_5 2016_komunikacija_6 2016_komunikacija_7

психолог школе