Акција рециклирања

У целом свету се 22. април обележава као Дан планете Земље. У нашој школи ће се током наредних дан промовисати акција рециклирања. Јако је важно да се разуме огроман утицај људи на повећање количине отпада, зато сваки појединац може да допринесе здравијој околини и чистијој планети.

Позивамо вас да се укључите у акцију прикупљања пластичне амбалаже која ће током једног дужег периода трајати у нашој школи. Контејнери за одлагање су смештени у школском дворишту, а чепове са пластичне амбалаже посебно ћемо одлагати у кантице код дежурног ученика.

Такође, прикупљање папира ће бити организовано 28. априла у школском дворишту.

Подсећамо да су едукације на тему рециклирања и очувања животне средине у протеклом периоду одржане како у вишим, тако и у нижим разредима: наставница Јелена Бибин, и наставник Јован Ђорђевић, одржали су едукативне презентације међу нашим старијим ученицима док је учитељица Соња Вујаковић предавање из области екологије одржала ученицима од 1. до 4. разреда. Погледајте презентацију овде!

Reciklaza2