Шетња крај језера

Jezero8Учитељица Соња Вујаковић је, у четвртак, 11.02., своје ђаке прваке (I2) повела у шетњу крај језера и наставне садржаје из учионице повезала са оним сто су могли видети у природи. Скоро су читали „Бајку о лабуду“ Дасанке Максимовић, па су били пресрећни када су угледали лабуде код нас. Овај призор је још више разбуктао њихову машту и креативност, па је бајка добила и нови наставак.

Jezero9 Jezero4 Jezero2

Из Света око нас су учили о води, тако да су ове садржаје поновили поред воде и још проширили своје знање.

Jezero1 Jezero5 Jezero3

Научили су нешто ново и о плутајућим острвима и разговарали са Чуварем природе о чувању и заштити река и језера.

Након богатог садржаја, вратили су се у школу  задовољни, срећни и пуни нових утисака и сазнања. Диван сунчани дан ће им сигурно остати у лепом сећању.