Дани ћирилице

Удружење „Дани ћирилице Баваниште,“ у свом Зборнику дечјих радова за 2015. годину, објавило је прошлогодишњи награђени рад нашег ученика Јована Цветкова из одељења VIII-1 (старешина: Маја Алмажан, ментор: Софија Жебељан).

Сабор „Дани ћирилице“ одржава се већ 15 година у огранку задужбине Вука Караџића у Баваништу. Уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, ова манифестација награђује најбоље дечје литерарне и ликовне радове, затим калиграфски рад, вез, као и израду лутака у народној ношњи. Циљ организатора је очување српске културне баштине, а пре свега ћирилице као писма.

Конкурс је отворен и за 2016. годину, а налази се на следећој адреси:

Да подсетимо, Јован је за свој текст на тему „Да се ја питам,“ освојио другу награду у конкуренцији ученика виших разреда основне школе из државе и дијаспоре.

Текст можете да прочитате овде.