Савиндан

Savindan10Свечана атмосфера поводом Дана Светог Саве, обележила је и овај 27. јануар у нашој школи.

У Свечаној сали МЗ Граднулица, уз песму школског хора наставнице Иване Петричић, који је са пуно топлине присутне поздравио светосавском химном, још једном смо одали почаст Светом Сави, чија је улога незаобилазна за српску цркву, образовање и културу.

Директорка школе, Весна Мађаров, срдачно је поздравила окупљене и честитала школску славу. Затим је упутила похвале наставницима, а најуспешније наградила похвалницама и поклон књигама.

Ученици одељења IV-1, учитељице Зорице Трифунов, приредбу су увеличали извођењем пригодне кратке представе. Подсетили су нас на десет божјих заповести, а потом су нам представили и сцену из едукативне приче „Свети Сава и ђаци,“ и побрали аплаузе гостију.Savindan11

Кумови славе ове године била су одељења IV-3 и VIII-3, са учитељицом Весном Лугоњом и наставницом Јеленом Бибин.

У миру и с љубављу прославили смо Савиндан – дан посвећен нашем првом архиепископу и просветитељу.

Savindan1 Savindan2 Savindan3 Savindan4 Savindan5 Savindan6 Savindan7 Savindan8 Savindan9