Свако проблем другачије види

7Radionica1Седмаци постају прави мајстори за решавање проблема. Прошле године смо се кроз психолошке радионице учили на туђим грешкама, а сада на својим.

Сваки разред је изнео свој проблем о којем жели да разговара, па смо се поделили у групе. Прва група је размишљала као особа која има неки проблем, друга као особа која је узрок проблема ( мада смо научили да и то није увек тако јасно, шта је узрок, а шта последица). Трећа група је била група разред и ова група је имала задатак да посматра проблем онако какао га већина ученика види из свог угла.

Наравно медијатори су били четврта група, они су се подсетили на правила медијације, тј. посредовања у неспоразуму и рекли како гледају на проблем из свог угла, као непристрасни посматрачи.

Радионице су протекле у одличној атмосфери. Медијатори ће бити и даље задужени за непристрасно решаваење проблема у свом одељењу, у сарадњи са психологом школе.

7Radionica4 7Radionica2 7Radionica3

психолог школе: Јована МР