Ученици 3. разреда на ликовној радионици

У циљу приближавања традиције нашим најмлађима, у Народном музеју Зрењанина је, у току трајања изложби „Коло српских сестара – поклоњена колекција,“ одржана и ликовна радионица коју су у среду, 03.06. посетили ученици трећих разреда наше школе, са својим учитељицама, Зорицом Трифунов, Зорицом Јешић и Весном Лугоња.

Ученици су имали прилику да се упознају са гусларском традицијом, историјатом и изгледом народних ношњи из различитих крајева наше земље, као и са техником израде златовеза.

Ученици су, потом, осмишљавали и представљали сопствену идеју за изглед шаре на народној ношњи.

Ова радионица едукативног карактера побудила је интересовање наших ђака за традицију предака, а такође подстакла и њихове стваралачке способности.

Radionica1 Radionica2 Radionica3