Читалачка значка

У циљу промовисања читања, у ери друштвених мрежа које нам остављају мало времена за дружење с књигом, Градска народна библиотека „Жарко Зрењанин“ и ове године традиционално организује манифестацију „Читалачка значка.“

Заинтересовани ученици би своје читалачке дневнике требало да доставе школском библиотекару најкасније до 14. маја.

Да подсетимо: читалачки дневник треба да садржи име и презиме ученика, назив школе, разред и име учитеља тј. наставника.

Дневници морају бити писани самостално, хемијском оловком или одштампани, а колико књига је ученик у обавези да прикаже, зависи од његовог узраста и то је прописано правилима такмичења о којима се ученици могу информисати код свог учитеља, наставника, библиотекара или овде.

Ослободите своју машту и креативност, сачините несвакидашњи дневник читања ваших омиљених штива! 🙂

школски библиотекар