Одисеја

Odiseja1У среду 4. марта на Дечјем одељењу Градске библиотеке одржана је промоција књиге младе пољске ауторке Иде Пјеролоткин- Ала Бетка и чудновате школске заврзламе,  која је брзином светлости освојила срца публике и критике. Њен књижевни првенац, донео јој је прегршт важних награда.

Током промоције, ученици ОШ „Ђура Јакшић“ дружили су се са Издавачком кућом Одисеја и Ханном Гадомски, преводиоцем ове предивне књиге. Радња се одвија у једној сасвим обичној школи у којој изненада  почињу да се дешавају необјашњиве ствари…. Ко не би обожавао шашаву школу пуну чудеса!

Колико је машта моћна, храброст важна, сналажљивост незаменљива и да ли у свету царује другарство сазнаће сви који прочитају Ала Бетку.

Odiseja2 Odiseja3 Odiseja4