Oпштинско такмичење из Техничког и информатичког образовања – 6 разред

НАШИ НАЈБОЉИ УЧЕНИЦИ-ТАКМИЧАРИ

У организацији Министарства просвете Републике Србије и Друштва педагога техничке културе Србије, одржано је 56.општинско такмичење из Техничког и информатичког образовања за ученике основних школа, 15.марта у ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Зрењанину.

Maketa1На овом интересантном такмичењу, нашу школу успешно су представљали ученици петог и шестог разреда. Најбоље резултате постигле су ученице одељења 6/2 – Бојана Стан и Дамјана Ђурић, које су у такмичарској дисциплини Архитектура и грађевинарство освојиле прво и друго место и на тај начин обезбедиле учешће на окружно такмичење. За ову школску годину, општа тема такмичења била је „Макета објекта високоградње“, а тема њиховог рада била је „Макета пословно-стамбеног објекта“.  Кроз реализацију овог пројекта успешно их је водио наставник – ментор Јован Ђорђевић.

Maketa2 Maketa3 Maketa4

(на фотографијама се налазе победничке макете)