Сат програмирања

„Сат програмирања“ (The Hour of Code) је глобална кампања коју и ове године организује непрофитна организација Code.org . Циљ кампање је да поједностави програмирање и приближи га сваком, без обзира на пол и године.  Акцију подржавају највеће светке компаније као што су Google, Facebook, Amazon, Microsoft и друге.

25 ученика наше школе, узраста од 5. до 8. разреда, наставници Дарко Станков и Миодраг Мијатов и другари из ОШ“Ј.Ј.Змај“, присуствовали су данас „Сат-у програмирања“ на Техничком факултету „Михајло Пупин“ у Зрењанину.

У препуном амфитеатру уживо је приказано програмирања робота који се окреће ка северном полу, без обзира како се постави. Затим су  студенти 4. године студија представили видео игрицу коју су сами креирали и објаснили начин израде. А на крају су ученици уз помоћ студената исписали своје прве линије кода у рачунарским кабинетима.

Овом приликом позивамо све да се увере да програмирање није тако страшно,  на званичном сајту кампање http://hourofcode.com.