Како да боље разумемо једни друге

Radionica1 Radionica2 Radionica3

У нашој школи оджане су радионице на под називом „Проблем јe „у оку” посматрача”. Психолошкиња школе је осмислила и реализовала радионице у којима су ученици шестих и седмих разреда размишљали на тему комуникације, али је и практично увежбавали.

Циљ радионице је био да се свако од ученика измести из свог угла посматрања и погледа проблем онако како га види и доживљава неко други. Тада проблем заправо и није више проблем, већ изазов. Сваки решени проблем –изазов је степеница више у изградњи међусобних односа, а поражених нема, јер смо сви оснажени једним новим искуством.

Ученици су изашли богатији једним новим искуством са ових радионица и са жељом да неки од њих буду посредници-медијатори у спорним ситуацијама међу вршњацима. То ће бити следећи корак, оснаживање вршњачких медијатора, како би били од помоћи својим друговима када постоје несугласице. Циљ нам је да се боље разумемо и пријатно осећамо у школи и ван ње.

ЈМР