Још једна награда младим лингвистима

Друштво за српски језик и књижевност при Филолошком факултету у Београду и Министарство просвете организују сваке године такмичења литерарних, новинарских и лингвистичких секција. Овог месеца , тачније 16.12.2013. у сали факултета нашли су се најуспешнији ђаци и наставници, а међу њима и чланови лингвистичке секције наше школе са својим ментором. На текмичење смо послали интервјуе и језичке анализе које смо радили у току школске године и освојили друго место на републичком нивоу. Пре пет година на истом такмичењу освојили смо прво место , затим смо учествовали и на фестивалу ,,Дечје срце“ у Темишвару 2009. године представом ,,Банатски добошар“, а 2010. године учествовали смо на истом скупу стручним радом ,,Васпитање деце у духу традиције, народних обичаја и народне радиности“. Тако смо на најбољи начин представили свој завичај- Граднулицу, нашу школу и град. Веома смо поносни на награде и признања која смо освојили , трудићемо се да и даље будемо успешни.

Lingvi3 Lingvi2 Lingvi1

Чланови лингвистичке секције ОШ,,Ђура Јакшић“, Даница Павићевић VI1 , Стефан Ђурђевић VI1 и ментор-професорка Софија Жебељан