Шта знаш о сиди

Анкета и кратко предавање на тему „Шта знаш о СИДИ“, одржана је у вишим разредима почетком децембра у циљу обележавања Светског дана борбе против СИДЕ. Реализовали су је ученици чланови парламента. Ученици су имали прилике да се подсете да је СИДА болест која већ годинама представља велики проблем људској популацији и за коју до данас није пронађен лек. Ученици су након кратког упознавања са начинима заразе имали могућност да путем упитника одговоре на питања.
Анализом резултата анкете, примећујемо да су ученици веома мало упознати са начинима преношења ове болести као и могућностима заштите. Запажање је да их је ова тема веома заинтересовала, а посебно су били заинтересовани да науче нешто више о томе. Преко 90% учесника анкете се изјаснило да би волели да се у школи више разговара о СИДИ.

Овај унос је објављен под Актуелно, Ученички парламент. Забележите сталну везу.