Промоција хуманих вредности – програм „За доброту сваки дан је добар дан“

Црвени крст Србије је током новембра 2013. године организовао шесту школицу подмлатка у одмаралишту Црвеног крста Вршац на Вршачком брегу. Школица је третирала теме из области Промоције хуманих вредности а полазници школе били су ученици трећег и четвртог разреда основне школе. Програм Промоције хуманих вредности састоји се од седам модула – Толеранција, Дискриминација, Решавање конфликта мирним путем, Лични и културални идентитет, Дечија права, Родна једнакост и Превенција насиља путем електронских медија. Сви ови модули обухваћени су у школици кроз 10 радионица.  У периоду од 09. до 12. новембра 2013. године на Вршачком брегу боравило је 70 деце из десет организација Црвеног крста (Нови Сад, Ужице, Пландиште, Врбас, Кикинда, Панчево, Ириг, Апатин, Нови Кнежевац), међу којима и шесторо деце у организацији Црвеног крста Зрењанин. У организацији Црвеног крста  Зрењанин, школицу су похађала деца ИВ разреда основне школе „Ђура Јакшић“  из Зрењанина, учитељица Радосна Влајков:

1. Медић Стеван

2. Решковић Немања

3. Турински Милица

4. Керлета Јована

и две ученице IV разреда основне школе „Бранко Ћопић“ из Лукићева, учитељица Јасминка Радовановић:

5. Рис Кристина

6. Миљевић Ивана.

Васпитач је била Андреа Нађ, дугогодишњи волонтер Црвеног крста Зрењанин.