Психолошке радионице ПУБЕРТЕТ

Психолошке радионице на тему пубертета , одржане су у периоду од 10.-12. 12.2013 године. Оджале су их школски психолог Јована Милићев Радишић у сарадњи са психологом на стручној пракси Маријом Савић. Ученици четвртих разреда,  су имали прилике да, уз помоћ припренљене power-point презентације сазнају нешто више о променама у пубертету.

Након презентације, сви заједно смо сели у круг поверења. У кругу поверења психолози су читали и одговарао на раније припремљена, анонимна, питања ученика. Припремљена питања су била врло конкретна и кроз њих се могла проценити заинтересованост и зрелост наших ученика. Ученици су се, врло брзо, ослободили и опусустили, па су и сами, усмено, наставили са постављањем питања, на тему промена у пубертету.

Заједнички смо извели закључакак да одрастање није ништа страшно и болно, већ представља прелазну, нормалну фазу на путу ка зрелом добу.

Radionica_pubertet3 Radionica_pubertet1 Radionica_pubertet2

Школски психолог