ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Прва недеља октобра, без сумње је била незаборавна недеља за ученике Основне школе „Ђура Јакшић“ из Зрењанина. Одржана је много очекивана Дечија недеља. Ученици су имали шансу да кроз игру и забаву покажу своје знање, таленте и способности. Креативност и маштовитост изражавали су на разне начине: речју (у квизу знања показали су знање из свих предмета), сликом и графитом ( цртање графита, још један начин улепшавања школе), покретом, музиком, глумом („Ђурин Таленат“ одлично је протекао, а ученици су показали такмичарски дух), као и физичким ангажовањем (турнир у одбојци и фудбалу, где је прави тимски рад био развијен). Ова школа има традицију игре ‘“Тајног пријатеља“, један од најишчекиванијих догађаја недеље. Ђаци су по обичају без стрпљења чекали тренутак предавања поклона. При завршетку Дечије недеље, одржана је и једна од многих школских журки. Дечија недеља се на жалост ђака завршила, време је да се ученици врате школским клупама, и да наставе да ‘грабе’ добре оцене.

Дина Петров 7/2