Сарадња са родитељима

PAULOWNIA-царско дрво
И у ванредним условима, наша школа сарађује са родитељима ученика који, несебично, помажу чинећи школски простор пријатнијим и лепшим.

Влада Црепајац, отац Луке, ученика одељења 1-1 је донео и засадио (у садњи му је помогао наш домар, Златко Мишић) 5 садница ПАУЛОВНИЈЕ (расадник „Флоранд“-Хајдуково). То царско дрво, познато у Јапану као кири дрво, пореклом је из Кине где се узгаја више од 3000 година. Саднице су засађене на зеленој површини школског дворишта. То је високо продуктивно, брзорастуће дрво, веће лисне површине и има изразиту способност претварања угљен-диоксида у воду и биљне шећере кроз процес фотосинтезе. Пошто брзо расте, наши ученици ће веома брзо уживати у хладовини његове крошње и мирису декоративних цветова.
Велико хвала, за саднице које ће красити школско двориште.

Марина Мајнерић, учитељица одељења 1-1