„Божић – Christmas – Weihnachten“- пројектна настава

„Ученици одељења 5-2 су током месеца децембра на часовима српског, енглеског и немачког језика, као и музичке културе, али и ван њих, радећи самостално и у групама, обрадили тему „Божић – Christmas – Weihnachten“ (сличности и разлике). Ученици су сами и уз помоћ наставница Ружице Миолски, Татјане Станимировић, Иване Петричић и наставника Ивана Штефковића обавили истраживање теме, бавили се израдом честитки и краћих састава на тему и увежбавали певање пригодних песама на сва три језика. На крају су, 20. децембра 2019, припремили изложбу радова и за време великог одмора својим друговима из одељења 5-1 и 5-3 као и присутним наставницима у холу школе извели краћи програм. Овај пројекат послужио је сазнавању нових чињеница, изградњи духа толеранције као и оспособљавању ученика за самосталну обраду неке теме.“

Иван Штефковић, наставник немачког језика