„Школски зелени прес“ – резултати конкурса

На конкурсу „Школски зелени прес 2019“ који се организује уз подршку Министарства културе и информисања, учествовало је 103 школе са преко 400 ученичких радова. Награђене су 32 школе,  а међу њима су се и радови наших ученика-зелених новинара.

Како стоји у обавештењу које смо добили, у категорији групних радова ученика V и VI разреда, по свом квалитету су се издвојила два рада:

“НЕ ПРЉАЈ, НЕМАШ ИЗГОВОР” и “МОЈ ГРАД” Александре Ђурђевић, Кристине Кирћански, Горане Илић, ученица шестог разреда.

Текстови ће бити објављивани у часопису и на сајту www.cuvariravnice.com, док ће неки бити и снимљени за рубрику „ШКОЛСКИ ЗЕЛЕНИ ПРЕС“, у оквиру дечје еколошке телевизијске емисије „ПИТАМ СЕ, ПИТАМ СЕ“.

Честитамо зеленим новинарима и њиховом ментору, наставници биологије Јелени Бибин.

СБ