Срећкопутовић Путоказатељ

Ученици I1 и учитељица Марина Мајнерић су свој први пројекат у оквиру пројектне наставе-СРЕЋКОПУТОВИЋ ПУТОКАЗАТЕЉ-успешно реализовали.

Циљ пројекта  првог разреда је био упознавање просторија школе ради бољег проналажења и сналажења у новом простору.

Активним учешћем су бирали тему, групу, поделили улоге, договарали се, фотографисали, израђивали идејна решења, направили путоказе и презентовали своје продукте пројекта-путоказ-постављајући их по школи.

У реализацији су им помогли родитељи и штампарија „Дигинет”. Тања и Марина из штампарије, прво су их упознале с начином израде у штампарији, а затим су их упутиле и помогле да своје радове који су пренети на налепнице-прво препознају, пронађу одговарајуће таблице, исеку, поставе на таблице и направе путоказе стављајући их на дршке дуплекс траком.

Ученици су кроз начин вредновања пројекта оценили читав процес и своју улогу и допринос у њему. Веома су срећни и задовољни јер њихов труд и рад помаже свим другарима у орјентацији кроз школу.

Сви ученици I1 су на поклон добили од штампарије „Дигинет“ висинометар који ће их подсећати на овај пројект.

Марина Мајнерић, учитељица I1