Радионица „Дигитални грађанин“ у Градској библиотеци

О активностима Градске библиотеке у којима су учествовали и ђаци наше школе,  известила нас је Наташа Стојичић (ИТ тим Градске народне библиотеке)  …

ИТ тим Градске народне библиотеке „Жарко Зрењанин“ одржао је са ученицима трећих разреда ОШ „Ђура Јакшић“ радионице почетног програмирања у оквиру пројекта „Дигитални грађанин“.

„Дигитални грађанин“ је пројекaт Института за развој и иновативност младих (ИРИМ-а) и Фондације Б92, а подразумева  обуку почетног програмирања помоћу Микро:бит- ова.

Шта је микро:бит?

Микро:бит је микро рачунар дизајниран од стране компаније ББЦ. Величине је половине кредитне картице и у њему се налази акцелерометар, магнетометар, мерач температуре, два програмабилна тастера као и дисплеј од 5џ5 лед диодица. Примарна намена овог уређаја је едукација, али уз довољно маште и креативности, могуће је направити разне завабне па и корисне ствари!

Микро :бит сетове можете позајмити са Дечјег одељења. Током летњих месеци биће организовано још радионица почетног програмирања – пратите нас!

Хвала Наташи на информацијама и фотографијама са ове занимљиве радионице!

hdf