Промене у пубертету

Пубертет је време када се тело дечака и девојчица развија и мења. Дешавају се бројне емоционалне и физичке промене које их збуњују.

Тим поводом и ове године је у уторак 19. марта у свечаној сали наше школе одржано предавање за ученице шестог разреда на тему „Промене у пубертету“ како би се дванаестогодишње и тринаестогодишње девојчице што боље упознале са периодом сазревања у који полако улазе. Предавање је било интерактивно јер су се и ученице активно укључиле у излагање предавача Мирјане Дунђер која се потрудила да одговори на сва питања наших девојчица и да им тиме што више приближи период адолесценције. Након предавања ученицама су подељени пригодни поклони и брошуре о производима компаније „Procter and gamble“ која спонзорише ова предавања и тиме уједно промовише производе за личну хигијену, које ће уласком у пубертет наше ученице све више користити.

Девојчице су изјавиле да им је предавање било занимљиво и корисно и да им је страх од пубертета сада бар делимично отклоњен.